Cytrynowy sposób na mocne paznokcie

cytrynadłonieSłabe i łamliwe paznokcie to odwieczny problem wielu kobiet. Przypadłości tej, zakładając, że nie jest ona wynikiem poważniejszych chorób (np. tarczycy) można jednak w bardzo prosty zaradzić poprzez zastosowanie naturalnej kuracji opartej na cytrynie. Oto kilka przepisów na poprawienie kondycji paznokci:

Cytryna z oliwą:

Kilka kropel soku z cytryny wymieszaj dokładnie z łyżką oliwy z oliwek. Uzyskaną miksturę nałóż na paznokcie i pozostaw na noc. Najlepiej będzie jeżeli na dłonie nałożysz bawełniane rękawiczki, żeby preparat pozostał na paznokciach. Kurację można stosować 3 razy w tygodniu.

Cytryna z solą:

Kilka kropel soku z cytryny zmieszaj ze szczyptą soli i nałóż na płytkę paznokci. Po około 15 minutach można umyć ręce. Dla uzyskania widocznych efektów stosować 2-3 razy w tygodniu.

Kąpiel dłoni w cytrynie i oliwie:

Ta kuracja wpłynie pozytywnie nie tylko na paznokcie, ale i na skórę dłoni. Pół szklanki lekko ciepłej oliwy wymieszaj z kilkoma kroplami soku z cytryny. Następnie mocz ręce w tej mieszance przez kilkanaście minut (15-20 powinno wystarczyć). Po zabiegu osusz ręce papierową chusteczką lub ręcznikiem kuchennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.