Przepis na naturalny antyperspirant z oleju kokosowego

kokosantyperspirantO szkodliwości tradycyjnych antyperspirantów nie trzeba dziś nikogo specjalnie przekonywać. Dezodoranty dostępne na rynku pełne są parabenów, aluminium i substancji blokujących pory. Mieszanka takich substancji z pewnością nie wpłynie pozytywnie na stan naszego organizmu, dlatego od dawna nie zaleca się stosowania kosmetyków, których skład jest na nich oparty.

Żeby mieć całkowitą pewność, że nasz antyperspirant jest w 100% bezpieczny najlepiej zrobić go samodzielnie w domu. Sprawa jest prostsza niż wam się wydaje.

Przepis na naturalny, domowy antyperspirant wymaga użycia następujących składników:

  • oleju kokosowego
  • sody oczyszczonej

Oba składniki należy zmieszać łącząc ze sobą 1/4 szklanki sody oczyszczonej z 5 łyżkami oleju kokosowego. Do takiej mieszanki dodaje się też czasem skrobi ziemniaczanej, ale nie jest ona konieczna.

Otrzymany w ten sposób antyperspirant należy nakładać w miejsca szczególnie narażone na powstanie przykrego zapachu czyli pod pachami. Ważne jest odczekanie kilku chwil aż do momentu wchłonięcia się mikstury. Jeśli zauważycie na skórze biały osad z sody (grudki) to po prostu strzepcie je delikatnie.

Antyperspirant przygotowany w ten sposób nie spowoduje, że przestaniemy się pocić w ogóle (co jest zjawiskiem bardzo niebezpiecznym dla zdrowia), ale sprawi, że nasz pot nie będzie wydzielał nieprzyjemnego zapachu. Co więcej prawidłowo zaaplikowany kosmetyk nie pozostawi śladów na ubraniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.